Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pokud rodiče uchovávají pupečníkovou krev svým dětem, mohou v případě onemocnění jednoho z nich využít pupečníkovou krev sourozence.  Sourozenecké transplantace se provádějí tam, kde není možné využít vlastní pupečníkovou krev dítěte.

Oproti podání pupečníkové krve od zcela cizího dárce, je mezi sourozenci nižší riziko závažných komplikací po transplantaci. Jedním z důležitých ukazatelů, zda bude možné transplantovat pupečníkovou krev je shoda v tzv. HLA znacích. Bez této shody není možné transplantaci provést.  

Mezi sourozenci je pravděpodobnost shody HLA znaků 25%.  Zdá se to málo? Podívejme se na skutečnost optikou vyhledávání mezi anonymními dárci. Tam se může stát, že se nikde ve světě nenajde jediný vhodný dárce. 

V případě, že je již starší sourozenec nemocný a matka je právě těhotná, mohou lékaři doporučit odběr pupečníkové krve pro potřebu sourozence. Jedná se o tzv. indikovaný odběr, více podrobností zde.

Jste zde: Domů Pro koho? Pro sourozence
www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org