Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Zeptejte se

Chcete nám položit dotaz týkající se odběru, uchování, zpracování nebo využití pupečníkové krve? Naši odborníci jsou Vám připraveni odpovídat.

Dobrý den, slyšela jsem, že pupečníková krev se může použít nejen k transplantaci u nádorových onemocnění, ale i jako podpůrná léčba, co to znamená?

Někdy se může stát, že pacient netrpí žádným onemocněním krvetvorby, a přesto je transplantace krvetvorných buněk nezbytná. To v případě, že se volí léčba, která jako vedlejší účinek poškozuje krvetvorbu. Jedná se především o léčbu cytostatiky a ozařováním při nádorových onemocněních nebo závažných autoimunitních onemocněních. Pokud dojde vlivem této léčby k poškození krvetvorby, je pacient ohrožován na životě i banálními infekcemi nebo například krvácením. V takovém případě může pomoci transplantace krvetvorných kmenových buněk, které obnoví vlastní krvetvorbu a je možné pokračovat v léčbě.

Oba s partnerem jsme věřící, a proto bychom se chtěli ujistit, že pupečníková krev je eticky přijatelný zdroj kmenových buněk, na rozdíl od embryí, je tomu skutečně tak?

Ano, kmenové buňky z pupečníkové krve jsou opravdu akceptovány všemi velkými světovými náboženstvími jako eticky bezproblémové, co se týče jejich získávání. Při jejich odběru nedochází k narušení života dítěte ani matky.

S partnerem se rozvádíme a řešíme, co s pupečníkovou krví, kterou uchováváme našemu synovi. Manžel si postavil hlavu a chce ji zlikvidovat, prý to platit nebude a nechce, aby existoval někde uložený jeho genetický materiál. Jak mám postupovat?

Pokud se rodiče neshodnou při rozvodu, jak se naloží s pupečníkovou krví dítěte, měl by o tom rozhodnout soud, který se snaží zjistit, co je v nejlepším zájmu dítěte. Snazší by to mělo být, pokud jste ochotná hradit náklady na skladování pupečníkové krve sama.

 

Jste zde: Domů Poradna
www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org