Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Pro zcela cizího člověka

Někteří rodiče se rozhodnou, že nebudou pupečníkovou krev v rámci rodiny uchovávat. Přesto ji nechtějí zlikvidovat, protože si uvědomují veliký význam pupečníkové krve. Darují ji do dárcovské banky, odkud je nabídnuta anonymním příjemcům po celém světě. V takovém případě mohou zachránit život jiného člověka.

Dárcovství pupečníkové krve se děje prostřednictvím dárcovských bank, které vzájemně spolupracují. Kritéria, která musí odebraná pupečníková krev splnit, jsou podstatně náročnější než kritéria při uchovávání pro vlastní potřebu nebo sourozence.

Jedná se zejména o vysoké nároky na množství odebrané pupečníkové krve a tedy počet jaderných buněk. Je to způsobeno tím, že přihojení transplantátu u geneticky nepříbuzného příjemce je obtížnější.  V případě, že onemocní dítě, jehož matka pupečníkovou krev darovala do dárcovské banky, musí být tento transplantát vyřazen z programu darování. 

Jste zde: Domů Pro koho? Pro anonymního příjemce
www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org