Pro vlastní dítě

Pupečníkovou krev je možné nechat odebrat a uložit pro vlastní potřebu dítěte. Lze ji bezpečně použít k léčbě i po mnoha letech.

Čtěte více ..

 

Pro sourozence

Pupečníkovou krev lze použít k léčbě mezi sourozenci, pak je využití shodné jako využití darované pupečníkové krve.

Čtěte více ..

 

Pro dárcovské účely

Darovaná pupečníková krev se využívá k léčbě nemocných po celém světě. Tento krok je projevem hluboké lidskosti.

Čtěte více ..

 

Klinické studie a výzkum

Doposud jsme hovořili o širokém využití pupečníkové krve v léčbě onemocnění krvetvorby. Při těchto chorobách se již pupečníková krev používá zcela běžně, mluvíme o standardním využití. Mimo to všude ve světě probíhá řada výzkumů a klinických studií.

V těchto výzkumech a studiích se lékaři a vědci snaží prokázat a potvrdit účinnost určité metody.  Desítky až stovky takových výzkumů a studií se týká právě pupečníkové krve, v níž mnozí vědci a odborníci shledávají velké možnosti. Experimentální výzkum a klinické studie trvají řadu let až desetiletí, při dlouhodobém skladování pupečníkové krve, se však tato doba relativizuje. Zvláště s ohledem na to, že některé klinické studie dospívají k nadějnému závěru.

Aktuálně se jedná zejména o klinickou studii, která zkoumá léčebné využití vlastní pupečníkové krve při diabetu 1. typu nebo dětské mozkové obrně.

Protože víme, že kmenové buňky z pupečníkové krve mají schopnost se proměnit na různé typy buněk (například buňky svalů, kostí, chrupavek, jaterní buňky, buňky srdečního svalu apod.), skrývá pupečníková krev obrovský potenciál pro zcela nový obor medicíny, tzv. regenerativní medicínu, která se zabývá obnovou (regenerací) poškozených orgánů.

Jste zde: Domů Onemocnění Klinické studie a výzkum
www.cordcenter.cz   www.czechbmd.cz   www.worldmarrow.org  
www.bpk.cz   www.marrow.org   www.anthonynolan.com    
www.kapkanadeje.cz   www.bmdw.org   www.nationalcordbloodprogram.org